Haber

Ömer Çelik: Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesi

İsrail, tüm tepkilere rağmen dünyanın gözü önünde Gazze’deki katliamı sürdürüyor.

7 Ekim’de başlayan bombardıman tüm şiddetiyle Gazzelileri kasıp kavuruyor.

Bu bağlamda son bilgilere göre ölü sayısı 10 bin civarındayken Türkiye’den gelen tepkiler artmaya devam ediyor.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla tepkiyi bir kez daha dile getirdi.

“Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki hükümetin bir cinayet makinesi olduğunu belirten Çelik, Batılı ülkelerin desteğini de eleştirdi.

Çelik şu ifadeleri kullandı:

Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir.

Her katliamın ardından bu cinayet makinesi, “İsrail’in kendini savunma hakkı vardır” cümlesiyle Batılı ülkeler tarafından daha fazla cinayet işlemeye teşvik ediliyor.

Gazzelilerin “yaşam hakkını” esas almadan “İsrail’in kendini savunma hakkı vardır” diyen her kimse, bu insanlığa karşı suçların faillerinden biridir. Müslümanların öldürüldüğü her katliamın ardından “İsrail’in kendini savunma hakkı vardır” diyerek Gazzelilerin yaşam hakkının yok edilmesini teşvik edenler, bu cinayet makinesinin gerçek destekçileridir.

“Barbarlık tüm insanlığa savaş açmıştır”

Netanyahu’nun katliam politikası izlediğini belirten Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

Batılı ülkeler bugüne kadar insan haklarından ve hukuktan yüksek sesle bahsetmedi. Tam tersine “İsrail’in kırmızı çizgileri yoktur” diyorlar. “İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz” diyenler, “daha fazla cinayet işleyin” diyor.

Barbarlık tüm insanlığa savaş ilan etmiştir. Savaş sadece Gazze’de değil, insanlığın kalbindedir. Kim Gazzelilerin yaşam hakkından bahsetmeden “İsrail’in kendini savunma hakkı”ndan söz ediyorsa, saldırganın arkasında odur. Masum çocukların ölümünden sonra “İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz” diyen kişi, insanlığa karşı savaşın gerçek planlayıcısıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu