Haber

Ali Babacan: “Vatandaşlarımız kazandığı 3 kuruşla geçimini sağlamaya çalışıyor. İş bulan ek iş yapmadan yaşayamıyor”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Bütün ülke Survivor setine döndü. Vatandaşlarımız kazandığı 3 kuruşla yaşamını sürdürmeye çalışıyor. İş bulanlar onsuz yaşayamaz.” ek iş yapıyor.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 6 Aralık’ta parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında ‘Sosyal Politikalar Eylem Planı’nın ikincisini açıkladığı konuşmasının bir bölümünü sosyal medya hesabından yayımladı. Babacan videoyu şu notla paylaştı:

“65-70 yaşlarında bir tır şoförü ile görüştüm. ‘4 bin 500 lira emekli maaşım var, araba kullanmazsam geçimimi sağlayamam’ dedi. “

“NEREDE BU SOSYAL DEVLET?”

Videoda Babacan’ın konuşması yer alıyor:

“Bugün maalesef emeğin karşılığı alınamıyor. Derin bir yoksulluk içindeyiz arkadaşlar. Türkiye 3 kuruşla geçinmeye çalışanların ülkesi oldu. Bütün ülke Survivor setine döndü. Herkes kendini kurtarmaya çalışıyor. sabahtan akşama, akşamdan sabaha durmaksızın çalışarak üç kuruşun avantajıyla hayatta kalın.Akşam Ankara’dan Ankara’ya dönerken kısa bir mola verdik.Yanıma bir TIR şoförü geldi.Emekli muhtemelen 65 yaşında. -70 yaşında, ‘Bu kamyonu sürmezsem geçimimi sağlayamam’ dedi. ‘Geçmek imkansız’ dedi. Böyle bir şey var mı, nerede sosyal devlet?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu